איך מתנהל תהליך תרומת ביצית בישראל?

תהליך תרומת ביצית בישראל נהפך לתחום פופולרי ומבוקש עבור נשים המגיעות לגילאי 30+. הסיבה לפופולריות הרבה של התחום היא ברורה, הרי גיל הנישואין בישראל ובכלל בעולם הולך ומתאחר, נשים משקיעות בקריירה ופחות רצות להקים משפחה ולהביא ילדים, ובשלב מסוים הן מתרגלות למצב. תהליך זה הוא מצוין עבור נשים אלו, כיוון שבגיל 37, הביציות בגוף האישה הולכות ונחלשות, מה שאומר שהסיכוי להיכנס להיריון נמוך יותר מאשר אישה צעירה יותר.

לכן, על נשים אלו לקבל תרומת ביצית על מנת שהן יוכלו להיקלט בקלות. אך מנגד, ישנן נשים צעירות אשר סובלות מבעיות שונות הגורמות להן לחוסר בביציות, כך שהן זקוקות לתרומת ביציות על מנת שיוכלו להיקלט.החוק בעניין תרומת ביצית בישראל עבר שינויים רבים בחלוף השנים, אך בשנת 2010 הוא אושר בכנסת וקבע כי תהליך תרומת ביציות בישראל זה יהיה חוקי, אך בתנאים מסוימים.התנאי הבולט לתרומת ביציות הם: תשלום הוגן עבור האישה התורמת את הביציות. קיום תנאי זה הוא לטובת נשים הזקוקות לביציות, כיוון שהוא יעודד נשים לתרום ביציות ולעזור לנשים שסובלות מחוסר ביציות או מביציות חלשות.

 

תהליך תרומת ביציות

תהליך תרומת ביצית מתבצע במרפאות שונות ברחבי הארץ על ידי רופאים המומחים בתחום זה. תהליך זה לא תמיד נעים לתורמת הביצית, כיוון שהוא מעט כואב ומלווה בטיפולים קודמים להגברת הביוץ, הוא נעשה בהרדמה מלאה וכרוך בתהליכים נוספים.

אך כפי שציינו, החוק אומר כי האישה התורמת מתוגמלת בהתאם. בתהליך זה הרופא שואב כמה שיותר ביציות, על מנת שהוא יוכל להפרות כמה שיותר ביציות אצל האישה המעוניינת בתרומה, לכן יש צורך לקחת כדורים או זריקות המיועדים להגברת הביוץ של האישה. לאחר מכן, הרופא שם את הביציות במבחנות.

 

תהליך מבורך עבור נשים שגופן אינו מייצר ביציות תקינות

תהליך תרומת ביצית הוא ללא ספק פתרון נהדר עבור נשים המעוניינות להיכנס להיריון ולזכות בפרי בטן. אך לא תמיד נשים מוצאות תורמות, לכן ישנן חברות אשר עוסקות בתיווך בין נשים תורמות לנשים המעוניינות בביציות בריאות.

 

מוצרים נוספים שעשויים לעניין אותך

שינוי גודל גופנים
0
עגלת הקניות