אישורים ותקנים

חברת טבע פלז’ר עומדת בתנאים ובסטנדרטיים של משרד הבריאות, ומחזיקה בידיה אישורים ממשרד הבריאות על היצור של מגוון המוצרים שלנו, כמו גם אישורי תקינה GMP לשיווק תוספי תזונה ומוצרים טבעיים.

כמו כן אנו מקפידים מאד לשווק אך ורק מוצרים אשר עונים על כל התנאים המחמירים של משרד הבריאות, וכל מוצר ומוצר שאנו משווקים מחזיק באישורים הנדרשים בישראל.

תנאי ייצור נאותים, Good Manufacturing Practice, או GMP הם חלק ממערכת איכות המבקרת את מערך הייצור והבדיקה של התעשייה הפרמצבטית, המזון והמכשור הרפואי. GMPs הם הקווים המנחים את שלבי הייצור והבדיקה המשפיעים על איכותו של המוצר הסופי.

ארצות רבות, חוקקו והתקינו נהלי GMP משלהן, אך המאפיינים הבסיסיים נשארו זהים בין המדינות ומטרתם היא להבטיח את איכותו של המוצר הרפואי על מנת לשמור על בריאותו של הצרכן הסופי.

הביקורת והאכיפה של הנהלים נעשית על ידי יחידת הפיקוח של משרד הבריאות. בביקורות נבדקת התאמת מערכת האיכות והתשתיות במפעל לכללי ה-GMP הבינלאומיים (כאשר נקודת הייחוס היא מדריך ה-GMP של ארגון ה – PIC/S – Pharmaceutical Co-operation Inspection Scheme).

הביקורות נחלקות לביקורות מקדימות לאישור מפעל או קו ייצור חדש, ביקורות תקופתיות במפעלים מאושרים וביקורות לבדיקת חשד להפרה חמורה של תנאי הייצור הנאותים. קשת היצרנים שבפיקוח היחידה נעה בין מפעלי תרופות, מפעלים ביוטכנולוגיים , מפעלי גזים רפואיים ומפעלי כימיה המייצרים חומרי גלם פעילים.
חלוקה נוספת שניתן לעשות היא בין מפעלים מייצאים הנמצאים גם בפיקוח של רשויות בריאות זרות, לבין מפעלים שכל תוצרתם מיועדת לישראל ושנמצאים אך ורק בפיקוח משרד הבריאות הישראלי. יחידת הפיקוח אחראית לבקר גם מפעלים שכל תוצרתם מיועדת לייצוא ומפעלים בחו”ל של יצרנים ישראלים המייצרים תכשירים הרשומים בישראל בלבד
בהודעה לעיתונות שהוציא משרד הבריאות ביוני 2009, הכריז המשרד על השגת הסכם אשר יפטור את יצואני התרופות הישראלים מביצוע בדיקות מעבדה נוספות על אדמת אירופה.
ההסכם נכנס לתוקף בשנת 2010. ישראל היא המדינה הראשונה שאינה מועמדת לכניסה לאיחוד האירופי שהצליחה להשיג הסכם מסוג זה.


שינוי גודל גופנים
0
עגלת הקניות